Elegancki prezent dla księdza
Zostaw ocenę

Jaki prezent wybrać dla księdza i z jakich okazji można, albo wręcz wypada, obdarować osobę duchowną?

Niejednokrotnie osoby, które mają w rodzinie lub w gronie przyjaciół księży, stają przed wyborem odpowiedniego prezentu.

Kluczowy jest wybór pomiędzy prezentem prywatnym a związanym ze środowiskiem kościelnym. Jeśli ksiądz jest naszym bliskim znajomym, prezent prywatny jest jak najbardziej wskazany. Jeśli jednak nie należy do rodziny, ani do grona najbliższych przyjaciół, bardziej odpowiedni będzie prezent nawiązujący do powołania oraz liturgii.

 

Jaki prezent dla księdza z okazji prymicji?

Prezent dla przyszłego księdza z okazji prymicji powinien być elegancki i wyjątkowy. W przypadku prymicji można wybrać piękną albę ze złotych haftem lub haftowany welon na eucharystię. Haftowane szaty liturgiczne będą dobrym prezentem na rocznicę święceń kapłańskich. W przypadku upominku dla księdza należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wysoką jakość wykonania. Staranny haft, perfekcyjne szycie – to bardzo ważne, gdyż w środowisku kościelnym kunszt wykonania szat liturgicznych świadczy o szacunku do Kościoła, wiernych i przede wszystkim Boga oraz Jezusa Chrystusa. Wykonane przez pracownię Haftina Atelier bogato zdobione ornaty, alby liturgiczne i stuły to wyraz długoletniej tradycji i ogromnej znajomości symboliki kościelnej.

 

Odpowiedni upominek dla księdza

Jeśli myślimy o mniejszym i bardziej uniwersalnym prezencie dla księdza, dobrym pomysłem będzie ołtarzowy obrus do kościoła, który stanie się ozdobą najważniejszego w kościele miejsca – ołtarza. Do wyboru mamy śnieżnobiałe obrusy z haftem w różnych kolorach, które podkreślają dany okres liturgiczny. Haft może przebiegać z boku lub przez środek obrusy, dostępne są różne motywy eucharystyczne, maryjne oraz papieskie. Obrus ołtarzowy to prezent niewielki, jednak o ogromnym znaczeniu z tego względu, że dla każdego księdza ołtarz jest miejscem najbliższym sercu i najważniejszym w Kościele. Na ołtarzu dokonuje się cud przemienienia chleba w Ciało Jezusa Chrystusa.

 

Upominek na 25-lecie kapłaństwa

Kolejną okazją do obdarowania znajomego, bliskiego nam księdza, jest 25-lecie kapłaństwa lub inny jubileusz związany ze stażem pracy. To wielka uroczystość w posłudze kapłańskiej. Piękny ornat z haftem lub bielizna ołtarzowa to odpowiedni, elegancki prezent dla księdza z takiej okazji. Bielizna ołtarzowa to cały zestaw ozdobnych tkanin otulających kielich eucharystyczny. W skład zestawu wchodzi:

  • Palka, czyli kwadratowa, usztywniona tkanina, którą przykrywa się kielich z Eucharystią podczas Mszy Świętej,
  • Korporał – czyli mały obrus o wymiarach 50×50 cm, na którym ustawia się kielich z Eucharystią,
  • Puryfikaterz – mały ręczniczek, którym czyści się kielich po Komunii Świętej,
  • Ręczniczek, który podaje ministrant prezbiterowi lub biskupowi podczas symbolicznego obmywania rąk przed Sakramentem Eucharystii.

 

Prezent dla kapłana

Wiele pomysłów na prezenty dla duchownych katolickich proponują wyspecjalizowane sklepy liturgiczne. Na łamach strony internetowej www.ornaty.pl znajduje się wiele eleganckich i przede wszystkich dobrych jakościowo produktów, które z pewnością ucieszą kapłana. Dedykowane do obrzędów liturgicznych Kościoła Katolickiego tkaniny, obszyte pięknym haftem, będą odpowiednią ozdobą Sługi Bożego.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Brak ocen dotąd. Bądź pierwszy(-a) i podziel się swoją recenzją!
Loading...