Moja skarga powodowa została odrzucona. Co dalej?
Zostaw ocenę

Sąd Kościelny zawsze może odrzucić skargę powodową

(zwaną też pozwem) gdy nie spełnia ona warunków formalnych i materialnych. Aby sprostać warunkom stawianym przez prawo kanoniczne trzeba mieć wiedzę i umiejętności w redagowaniu tego typu wniosków.

W naszej kancelarii zawsze dajemy naszym klientom pisemną gwarancję, że skarga zostanie przyjęta przez Trybunał Kościelny, bo wiemy jak to robić.  Dzięki czemu macie Państwo pewność, że wszystko przeprowadzone jest z największą starannością.

 

Moja skarga powodowa została odrzucona. Co dalej?
Moja skarga powodowa została odrzucona. Co dalej?

 

Jednak gdy skarga zostanie odrzucona przez Sąd Kościelny mamy dwie możliwości. Możemy skargą poprawić, uzupełniając niezbędne elementy (w tym również pomagają nasi adwokaci kościelni). Jednak, gdy jesteśmy pewni, że wszystko jest w porządku, a mimo to sąd odrzucił skargę o stwierdzenie nieważności małżeństwa to przeciwko odrzuceniu skargi powodowej strona ma zawsze prawo wnieść w ciągu dziesięciu dni uzasadnione odwołanie albo do trybunału apelacyjnego (gdy skargę odrzuciło kolegium sędziów), albo do kolegium, jeżeli skarga została odrzucona przez przewodniczącego.

 

Zapraszamy również do zapoznania się z publikacją adwokata kościelnego Michała Poczmańskiego na temat tego jak przygotować skargę powodową:  LINK

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Brak ocen dotąd. Bądź pierwszy(-a) i podziel się swoją recenzją!
Loading...