KOSZT PORADY WSTĘPNEJ

Wstępna porada jest darmowa

Wypełnij Formularz Wstępny, aby otrzymać darmową poradę na temat stwierdzenia nieważności małżeństwa

Jak uzyskać stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego?

Sprawdź swoje szanse w procesie

adwokat kościelny

dr MICHAŁ POCZMAŃSKI

Doktor prawa kanonicznego, adwokat kościelny, świecki prawnik.
Wiceprezes Korpusu Adwokatów Kościelnych,
Członek Stowarzyszenia Kanonistów Polskich.

Wyspecjalizowany w sprawach dotyczących sakramentu małżeństwa, a przede wszystkim w procesie o stwierdzenie nieważności małżeństwa.

0

spraw wpłynęło do sądów kościelnych w Polsce w 2016 roku

0 %

spraw kończy się pozytywnym wyrokiem sądu kościelnego

0 lat

zajmuję się sprawami z zakresu stwierdzenia nieważności małżeństwa

Marcin S
Marcin S
2023-05-04
Pan mecenas, dr Michał Poczmański, w profesjonalny i rzetelny sposób poprowadził moją sprawę o unieważnienie małżeństwa kościelnego. Sprawa zakończyła się sukcesem. Pan Michał posiada ogromną wiedzę i doświadczenie. Na każdym etapie procesu byłem informowany o przebiegu sprawy, odpowiadał na każde moje pytania i wątpliwości. Serdecznie dziękuję i polecam każdemu zainteresowanemu tę Kancelarię.
Aga M
Aga M
2022-04-05
bardzo kompetentny adwokat, zna się dobrze na prawie kanonicznym, pomocny, doradza, miły kontakt, zawsze oddzwania, pomocny, polecam!
Mariana Żochowska
Mariana Żochowska
2022-03-31
dziękuję bardzo za pomoc. życzę Panu samych sukcesów jak prywatnie tak i zawodowo.Bardzo jestem wdzięczna za poprowadzenie mojej sprawy tak ładnie i szybko.Wszystkiego dobrego.Pozdrawiam.
Katarzyna Moreno
Katarzyna Moreno
2022-01-14
Jak ktoś szuka adwokata kościelnego, który ma wiedzę, kompetencje i jest skuteczny i rzetelny, to z całego serca polecam Dr Michała Poczmańskiego. Po 3 latach od momentu złożenia mojego wniosku w Sądzie Metropolitalnym z sukcesem unieważnił mój ślub kościelny. DZIĘKUJĘ! POLECAM!
Olga B. Pietrzak
Olga B. Pietrzak
2022-01-13
Korzystałam z usług Pana dr Michał Poczmańskiego podczas składania apelacji do Sądu II Instancji. Cieszę się, że trafiłam na P. Michała, ponieważ wykazał się pełnym zaangażowaniem, profesjonalizmem i znajomością tych spraw nie tylko w teorii ale przede wszystkim w praktyce. Osobiście żałuję, że już w I Instancji nie skorzystałam z usług profesjonalisty tylko zwlekałam z tym tematem. Jednak co najważniejsze II Instancja z pomocą Pana Michała orzekła pozytywny dla mnie wyrok. Dziękuję za pomoc.
Adrianna Sykucka
Adrianna Sykucka
2021-12-24
Bardzo dziękuję za wsparcie Panu Michałowi. Dzięki jego pomocy składając dokumenty miałam pewność, że zostały one prawidłowo przygotowane. Na każdym etapie jest obecny, nie ma problemów z kontaktem. Polecam 🙂
Monika Kunert
Monika Kunert
2021-11-26
Oddanie sprawie, profesjonalizm, dostępność i szybkość pracy. Zdecydowanie polecam!
Marcelina Korda
Marcelina Korda
2021-10-25
Polecam usługi i konsultacje Pana Mecenasa, dla mnie były bezcenne i pomogły mi uporządkować proces. Pełen profesjonalizm, szybka reakcja, a przy okazji empatyczna i serdeczna współpraca. Polecam!

Stwierdzenie nieważności małżeństwa

JAK ROZPOCZĄĆ PROCES?

  • Pierwszym krokiem przed procesem jest konsultacja z adwokatem kościelnym. Ma ona na celu zapoznanie się z sytuacją Klienta.
    Przed konsultacją należy wypełnić Formularz wstępny. Kliknij tutaj aby wypełnić formularz.
  • Po wstępnym określeniu szans na orzeczenie nieważności sakramentu małżeństwa możliwe będzie umówienie spotkania lub rozmowy on-line.
  • W trakcie rozmowy z adwokatem kościelnym Państwa dane są szczególnie chronione przy zachowaniu pełnej poufności przekazywanych danych.

Warto wiedzieć

Znaczenie nazewnictwa

DLACZEGO NIE ROZWÓD KOŚCIELNY?

Wiele osób pyta na forach internetowych o „unieważnienie ślubu kościelnego”, „jak dostać rozwód kościelny?” lub „ile kosztuje rozwód kościelny”, czy też „unieważnienie małżeństwa krok po kroku”. Niestety sformułowania typu: rozwód kościelny, unieważnienie małżeństwa kościelnego, kościelne unieważnienie małżeństwa czy unieważnienie ślubu kościelnego nie są poprawne i nie mogą być używane.

W Kościele katolickim nie ma rozwodów kościelnych! Sakrament małżeństwa jest nierozerwalny. Możemy natomiast mówić o stwierdzeniu nieważności małżeństwa, czy procesie o orzeczenie nieważności małżeństwa. Postępowanie o stwierdzenie nieważności małżeństwa odbywa się przed sądem kościelnym lub Trybunałem kościelnym. W procesie kościelnym możemy stwierdzić, że w chwili zawierania małżeństwa występowały jakieś okoliczności (tytuły / podstawy), które uniemożliwiały zawarcie małżeństwa. Małżeństwo poprzez te wady nie zaistniało, nigdy go nie było. Są one wymienione w Kodeksie Prawa Kanonicznego z 1983 roku. Tylko w oparciu o te konkretne przyczyny można mówić o stwierdzeniu nieważności małżeństwa.

Adwokat kościelny

Korzystaj z pomocy osób z uprawnieniami

Kan. 1483 KPK stanowi: Adwokat kościelny (…) ma być doktorem prawa kanonicznego lub skądinąd prawdziwie biegłym i zatwierdzonym przez tegoż biskupa.

Korpus Adwokatów Kościelnych – korzystaj ze sprawdzonych kanonistów stowarzyszonych w KAK- organizacji zrzeszających adwokatów kościelnych w Polsce pod przewodnictwem ks. prof. Ryszarda Sztychmilera. Sprawdź listę członków KIAK

Doktorat
Kropki

Zespół

Roberta Caruso

dr Roberta Caruso

Adwokat Roty Rzymskiej

Agata Nogaj

Agata Nogaj

Adwokat kościelny

Maciej Góral

Maciej Góral

Adwokat kościelny

Beata Pawlak adwokat

Beata Pawlak

Adwokat ds. rozwodów

Iwona Zygmunt-Kamińska

Adwokat ds. rozwodów

FORMULARZ WSTĘPNY

Sprawdź czy masz szanse w procesie kościelnym. Wstępna porada jest darmowa. Wypełnij Formularz Wstępny i sprawdź czy masz szanse na pozytywny wyrok w procesie o stwierdzenie nieważności małżeństwa.

Porozmawiaj z ekspertem

607 841 951

Po zapoznaniu się z jego treścią przez adwokatów kościelnych z naszej Kancelarii skontaktujemy się z Państwem i umówimy na pierwsze spotkanie lub też udzielimy Państwu wstępnej i darmowej porady z zakresu stwierdzenia nieważności małżeństwa.
Odpowiedź na kilka pytań zajmuje niewiele czasu. Dzięki nim będziemy mogli szybko i rzetelnie pomóc w Państwa sprawie.

NASZ BLOG

Zależy nam, aby dzielić się naszą widzą i doświadczeniem. Na naszym blogu przygotowaliśmy kilkadziesiąt wpisów na najczęściej zadawane pytania. Zapraszamy do pogłębiania wiedzy.

Kancelaria Kanoniczna na YouTube

Ile kosztuje "rozwód kościelny"? | Kancelaria Kanoniczna #6
Proces 45 Dniowy | Kancelaria Kanoniczna #11
Rozwód cywilny a "rozwód kościelny" | Kancelaria Kanoniczna #7

Media o nas