Bierzmowanie – jakie dewocjonalia wybrać, aby się dobrze na nie przygotować?

Sakrament bierzmowania jest jednym z siedmiu wymienionych w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Przystąpienie do niego poprzedzone jest licznymi etapami, których celem jest jak najlepsze przygotowanie osoby wierzącej. Niezbędne będą także dewocjonalia, towarzyszące temu doniosłemu wydarzeniu. Co należy nabyć w hurtowni liturgicznej? Czego będziemy potrzebowali, aby zarówno przygotowania, jak i samo bierzmowanie przebiegły sprawnie i z godną oprawą? Sprawdźmy!

 

Sakrament bierzmowania – świadectwo wiary

Bierzmowanie w Kościele Katolickim jest sakramentem, w którym poprzez namaszczenie krzyżmem następuje przekazanie Ducha Świętego. Celem tego wydarzenia jest umocnienie w wierze młodej osoby oraz jej lepsze i bardziej świadome zrozumienie wyznawanych wartości. Do bierzmowania przystępuje się w wieku nastoletnim, lecz z różnych powodów mogą w nim uczestniczyć także dorośli.

 

Jak przygotować się na bierzmowanie?

Aby przystąpić do bierzmowania, każda chętna osoba powinna przede wszystkim świadomie podjąć decyzję, że jest to sakrament, którego chce doświadczyć. Wiąże się to z poszerzaniem swojej wiedzy nt. religii i umacnianiem się w niej. Żeby ułatwić ten proces, warto odwiedzić sklep z dewocjonaliami. Znajdziesz w nim specjalny Katechizm Bierzmowanych, który pomoże w przygotowaniach do tego wydarzenia. Książeczka zawiera bowiem ćwiczenia aktywizujące, krzyżówki oraz elementy pracy z tekstem, ukierunkowane na głębsze poznanie wiary. W Katechizmie omówiony jest również cały obrzęd bierzmowania, dzięki czemu przystępująca do niego osoba może się zorientować, jak to będzie wyglądało, niwelując w ten sposób związany z tym stres.  Przystępując do bierzmowania trzeba nie tylko zgłębić swoją wiarę, ale także zadbać o właściwą oprawę. Jedną z części tego sakramentu jest przekazanie przez rodziców dla osoby bierzmowanej Krzyża świętego, w związku z czym należy go nabyć wcześniej. Ważna jest również obecność Krzyżyka świętego na szyi bierzmowanego. Sklep religijny jest miejscem, w którym z łatwością odnajdziesz i zakupisz potrzebne dewocjonalia. Różnorodność asortymentu pozwoli Ci wybrać te, które najlepiej spełnią Twoje potrzeby.

 

Pamiątki – jakie dewocjonalia wybrać na prezent?

Uwieńczenie sakramentu stanowią pamiątki, dzięki którym możemy wspominać przeżyte chwile i do nich z radością wracać. Hurtownia liturgiczna w swojej ofercie posiada wiele przedmiotów, które idealnie sprawdzą się na tę okazję. Doskonałym sposobem na upamiętnienie dnia bierzmowania jest dyplom, który oprawiony w ramkę obdarowany powiesi na ścianie obok otrzymanego wcześniej Krzyża. Na nim możemy wypisać imię, które zostało przyjęte w czasie sakramentu, parafię, w której odbyła się uroczystość oraz datę namaszczenia krzyżmem. Jako upominek dla osoby przystępującej do bierzmowania możemy wręczyć piękny srebrny obraz o motywach religijnych. W bogatej ofercie sklepów z dewocjonaliami znajdziesz obrazy przedstawiające świętą Rodzinę, Michała Archanioła czy któregoś z patronów, np. św. Benedykta. Dołącz do wybranego prezentu plakietkę z wygrawerowanymi życzeniami, a stanie się on unikalną pamiątką na lata. Poza srebrnymi ikonami, dyplomami i Krzyżami, w asortymencie hurtowni liturgicznej spotkasz się również z ręcznie robionymi kartkami na bierzmowanie, w których możesz umieścić swoje życzenia. Karnet z Duchem świętym czy Maryją możesz wręczyć osobiście lub wysłać pocztą, jeśli przeciwności losu nie pozwalają Ci pojawić się na ceremonii. Odwiedź sklep z dewocjonaliami i przekonaj się, że jest to miejsce nie tylko dla duchownych, ale i dla osób świeckich.

Zostaw ocenę